Губиниська сел/рада
http://nmgubinsel.dp.gov.ua



Попереду Пасхальні та травневі свята, коли за гарної погоди люди звично потягнуться на пікніки у ліси й лісосмуги, на береги водойм, у передмістя – на дачні ділянки. У цей період щороку різко збільшується кількість пожеж у лісостеповій зоні, загорянь торішнього сухостою довкола дачних кооперативів, у приватному секторі, біля доріг.

Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути - кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, роботи у лісових районах (утилізація сміття, будівництво і т. д.), випалювання трави на лісових галявинах. У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж та на відкритих територіях – людина. І хоча всі розуміють усю користь того, що дають нам зелені насадження, але чому ж тоді так безжалісно нівечать їх? Щоб виростити лісові насадження, потрібно кілька десятків років.

Шановні громадяни! Тільки з початку цього року на території Новомосковського району зафіксовано 52 випадки загорянь сухої трави та очерету. Вогнем знищено близько 60,7 га. сухостою.

Дуже часто спалювання сухостою переростає у великомасштабні пожежі. Особливо на відкритій місцевості, де швидкість поширення вогню надзвичайно велика. У населених пунктах спалювання трави може перерости в неконтрольоване горіння і нести загрозу знищення житлових будинків і життя людей.

У зв’язку з цим, співробітники ДСНС звертають увагу громадян на необхідність суворого дотримання правил перебування в лісових масивах та на відкритих територіях.

Щоб уникнути лісових пожеж та на відкритих територіях, неухильно дотримуйтесь наступних правил:

– не розводьте багать у лісі та на відкритих територіях, окрім призначених для вогнищ місць;

– намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

– ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

– по закінченню відпочинку приберіть після себе побутові відходи.

–  дуже пильно наглядайте за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.

Не зайвим буде нагадати, що відповідно до законодавства, Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі. А порушення вимог пожежної небезпеки в лісах та на відкритих територіях тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.